Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ.SEFA KARAARSLAN'IN TEB 41. OLAĞAN BÜYÜK KONGR...
Başkanın tüm yazıları
İncirliova/Özdemir Eczanesi Ecz. Nihat ÖZDEMİR'in babası,Sağlık Eczanesi Ecz. Serap ÖZDEMİR ve Yenican Eczanesi Ecz. Nadire ÖZDEMİR'in kayınpederi Mustafa Ali ÖZDEMİR vefat etmiştir. Cenazesi 24/03/2018 Cumartesi (yarın) öğle namazına müteakip İncirliova Çarşı Camiinde...

Eski Nazilli/Ege Ecz.-Ecz.Aysel ÖREROĞLU'nun annesi vefat etmiştir. Cenazesi 21 Mart 2018 Çarşamba (bugün) ikindi namazına müteakip Nazilli Koca Camiinden kaldırılacaktır.  Merhumeye Allah'tan rahmet , tüm yakınlarına başsağlığı dileriz. AYDIN ECZACI...

Nazilli  /Merkez Derman  Eczanesi - Ecz. Mustafa Refik DİKİCİ 'nın kayınpederi  Nevzat Fidan vefat etmiştir. Cenazesi 21 Mart 2018 Çarşamba (Bugün) günü öğle namazına müteakip Sümer  Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet , tüm yak...

 
 
PAŞA
MERKEZ / AYDIN


KURTULMUS
MERKEZ / AYDIN


ZAFER
MERKEZ / AYDIN


ERAYDIN
MERKEZ / AYDIN


PAKER
KUŞADASI / AYDIN


EFES
KUŞADASI / AYDIN


MURAT
NAZİLLİ / AYDIN


ÜLGEN
NAZİLLİ / AYDIN


UĞUR
SÖKE / AYDIN


DEVA
DİDİM / AYDIN


ADA
ACARLAR / AYDIN


AKBUK
AKBÜK / AYDIN


SERTTAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ÖZDEN
ATÇA / AYDIN


GUMUS
BAĞARASI / AYDIN


AYSAN
BOZDOĞAN / AYDIN


HAKAN
BUHARKENT / AYDIN


ELIT
ÇİNE / AYDIN


DAVUTLAR
DAVUTLAR / AYDIN


OZCAN
GERMENCİK / AYDIN


ZEREN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


CARE
İNCİRLİOVA / AYDIN


ELELE
KARACASU / AYDIN


BELEN
KOÇARLI / AYDIN


ZEYTIN
KARPUZLU / AYDIN


SULE
KÖŞK / AYDIN


CANSU ERKİLET
KUYUCAK / AYDIN


HAYAT
ORTAKLAR / AYDIN


GURSES
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


MADEN
SULTANHİSAR / AYDIN


CANSU
UMURLU / AYDIN


OZGUN
YENİPAZAR / AYDIN


YAĞMUR
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
KONSÜLİDE BÜTÇE ÖDENEKLERİ HAKKINDA MALİYE BAKANLIĞININ GENELGESİ  (2006-01-01)
 

T.C.

MALİYE BAKANLIĞI

BÜTÇE VE MALİ KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA

 

SAYI   :B.07.0.BMK.0.06.012.390                                         

KONU : Personel, Tedavi ve İlaç Giderleri

 

TEL

        

         Konsolide bütçeye dahil daire ve idareler muhtelif ödeneklerinin kullanımında aşağıdaki esaslara uyacaklardır.

 

         1. Mevzuatına uygun olarak tahakkuk ettirilerek saymanlıklara ulaştırılan konsolide bütçeye dahil daire ve idarelere ait “01-Personel Giderleri” (ek ders ve sınav ücreti, fiili hizmet zammı, nöbet ücreti, ek ödeme, ikramiye, kıdem tazminatı gibi ödemeler de dahil olmak üzere) ve “02-Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Primi Giderleri” ekonomik kodlarına ilişkin her türlü giderler zamanında ödenecektir.

 

2. Bütçelerin “03.9-Tedavi ve Cenaze Giderleri” (ilaç ödemeleri dahil) ekonomik kodundan ödenmesi gereken giderlere ilişkin olarak 15.12.2004 tarihine kadar 322-Bütçeleştirilecek Borçlar Hesabına alınan tutarların tamamı geciktirilmeksizin ödenecektir.

 

3. Saymanlıklar, yaptıkları bu ödemeler sonucu ortaya çıkacak bu giderlere ilişkin ilave ödenek taleplerini en kısa zamanda ve en seri vasıtayla (faks vs.) ilgili oldukları Bütçe Dairesi Başkanlıklarına bildireceklerdir.

 

4. “03.9-Tedavi ve Cenaze Giderleri”  ekonomik kodundan ödenmesi gereken giderlere ilişkin olarak 15.12.2004 tarihine kadar 322-Bütçeleştirilecek Borçlar Hesabına alınan tutarlardan ve “01-Personel Giderleri” ile “02-Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Primi Giderleri” ekonomik kodlarına ait dördüncü düzey  ekonomik kodların hiç birinden 2005 yılına kesinlikle borç bırakılmayacaktır.

 

         5. “03.9-Tedavi ve Cenaze Giderleri”  ekonomik kodundan ödenmesi gereken giderlerden 15.12.2004 tarihine kadar  322-Bütçeleştirilecek Borçlar Hesabına  alınmamış olanların hesaba alınması için düzenlenen fişler ve eki bildirim listeleri geciktirilmeksizin ilgili saymanlıklara gönderilecek ve  (20) seri nolu Muhasebat Genel Müdürlüğü Tebliğine göre işlem yapılması sağlanacaktır.

 

6. Bütçelerin tüm ekonomik kodlarından yapılmış olan giderlere ilişkin tahakkuk evrakı herhangi bir geciktirmeye meydan verilmeksizin kurumların tahakkuk birimleri tarafından en geç 27.12.2004 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ilgili saymanlıklara ulaştırılacaktır. Yeni Türk Lirasına geçiş nedeniyle yılın son günlerine tahakkuk evrakı bırakılmamasına azami gayret gösterilecektir.

 

7. Bütçe Dairesi Başkanlıkları ve saymanlıklar personeli ile kurumların tahakkuk birimleri personeli ve maaş mutemetleri sözkonusu ödemelerin yapılabilmesi için, 28, 29, 30, 31 Aralık 2004 tarihlerinde görev yerlerinde bulunacaklardır. Bu konuda gerekli tedbirler yetkililer tarafından alınacaktır.

 

         Bütçenin B.07.0.BMK.0.06.012.390/……….   sayısıyladır.

 

         (İnternet Adresi: www.bumko.gov.tr)

 

                 

Not: Konsolide bütçeye dahil daire ve idarelerin taşra teşkilatlarına, yetkili saymanlıklara ve malmüdürlüklerine gerekli duyuru ilgili valilik tarafından  yapılacaktır.

 

Haber okuma sayısı: 71884
Bookmark and Share