Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ.SEFA KARAARSLAN'IN TEB 41. OLAĞAN BÜYÜK KONGR...
Başkanın tüm yazıları
Eski Nazilli/Ege Ecz.-Ecz.Aysel ÖREROĞLU'nun annesi vefat etmiştir. Cenazesi 21 Mart 2018 Çarşamba (bugün) ikindi namazına müteakip Nazilli Koca Camiinden kaldırılacaktır.  Merhumeye Allah'tan rahmet , tüm yakınlarına başsağlığı dileriz. AYDIN ECZACI...

Nazilli  /Merkez Derman  Eczanesi - Ecz. Mustafa Refik DİKİCİ 'nın kayınpederi  Nevzat Fidan vefat etmiştir. Cenazesi 21 Mart 2018 Çarşamba (Bugün) günü öğle namazına müteakip Sümer  Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet , tüm yak...

Aydın/Merkez Dolunay Eczanesi - Ecz. Şebnem ÖZKUL PAŞA'nın annesi Sadiye ÖZKUL vefat etmiştir. Cenazesi 16 Mart 2018 Cumartesi günü ikindi namazına müteakip İstanbul Şişli Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet , tüm yakınlarına başsağlığı dile...

 
 
ISTANBUL
MERKEZ / AYDIN


YAĞMUR
MERKEZ / AYDIN


SAGLIK
MERKEZ / AYDIN


MENDERES
MERKEZ / AYDIN


ULUSOY
KUŞADASI / AYDIN


CANKIR
NAZİLLİ / AYDIN


BASKAN
NAZİLLİ / AYDIN


YENİKENT
SÖKE / AYDIN


ERAY
DİDİM / AYDIN


ACARLAR
ACARLAR / AYDIN


AKBUK
AKBÜK / AYDIN


YAVAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ATCA
ATÇA / AYDIN


GUMUS
BAĞARASI / AYDIN


HALK
BOZDOĞAN / AYDIN


HAKAN
BUHARKENT / AYDIN


ELIT
ÇİNE / AYDIN


AKIN
DAVUTLAR / AYDIN


SIFA
GERMENCİK / AYDIN


BİLGE KAĞAN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


NESRİN
İNCİRLİOVA / AYDIN


BEBECI
KARACASU / AYDIN


SAGLIK
KOÇARLI / AYDIN


ZEYTIN
KARPUZLU / AYDIN


ELIF
KÖŞK / AYDIN


PAMUK
KUYUCAK / AYDIN


ONDES
ORTAKLAR / AYDIN


GURSES
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


MADEN
SULTANHİSAR / AYDIN


YAMAN
UMURLU / AYDIN


YENIPAZAR
YENİPAZAR / AYDIN


YASEMIN
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
TBMM ile SÖZLEŞMELİ ECZANELERİN DİKKATİNE  (2006-01-01)

TBMM ile SÖZLEŞMELİ ECZANELERİN DİKKATİNE
34.A.00.06049
Ankara, 05.01.2005


ÇOK ÖNEMLİ!


BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

İlgi: 22.12.2004 tarih 34.A.00.05922 sayılı yazımız


Birliğimiz ile TBMM Genel Sekreterliği arasında imzalanan 30.07.2004 tarihli protokoller ile ilgili olarak, ilaç giderlerine ait katılım paylarının 01.01.2005 tarihinden itibaren ilgililerin aylıklarından kesileceği, ve ayrıca kurum tarafından başlanacak on-line reçete karşılanması uygulanmasına dair bilgilere www.tbmm.gov.tr adresinden ulaşılabileceği ilgi yazımız ile duyurulmuştu.

TBMM tarafından, sözleşmeli eczanelerin http://eczane.tbmm.gov.tr adresi üzerinden on-line reçete girişi yapması için gerekli hazırlıkların tamamlandığı bildirilmiş olup, kurumla sözleşmeli eczacıların TBMM Eczanesi’nin 0312-4207223 ve 0312-4207224 numaralı telefonları ile irtibat kurarak şifrelerini öğrenmeleri gerekmektedir. Sistemin açılmasını takiben reçete girişi http://eczane.tbmm.gov.tr adresi üzerinden şifre ile giriş yapılacak ve her reçete için sistemden provizyon alınacaktır.

Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.


Saygılarımla,

Ecz.Sabih Tekin ÇAĞLAR
Genel Sekreter


Eki:2


İLAÇ KATILIM PAYLARININ AYLIKLARDAN KESİLMEK SURETİYLE TAHSİLİ İLE ON-LINE BAĞLANTILARA İLİŞKİN ESASLAR
ECZANELER TARAFINDAN YAPILACAK İŞLEMLER:

a) Kurum ile sözleşmesi bulunan eczanelerin, ekte iletişim bilgileri bulunan “Eczane Destek İşlemleri Görevlisi” ile irtibatları halinde, Sağlık Bilgi Sistemine, belirlenen kurallar çercevesinde On-line bağlantıları sağlanacaktır. Bu konuda, sistem üzerinden yapılacak uyarılara, Eczaneler tarafından uyulacaktır.

b) Eczanelerce ilaç verilirken sağlık karneleri istenecek, karnelerdeki bilgiler ile mevzuatı gereğince eklenmesi zorunlu olduğu hallerde sevk kağıdındaki bilgiler karşılaştırıldıktan sonra bütçe uygulama talimatında belirtilen esaslar çerçevesinde ilaçlar reçete sahibine verilecek ve reçete arkası imzalattırılacaktır. Toplam ilaç bedelinden, TBMM Personeli ile TBMM Üyeleri ve bakmakla yükümlülerinden % 20, Yasama Organı Eski Üyeleri, dışarıdan atandığı bakanlık görevi sona erenler ile bakmakla yükümlüleri, ve bunlardan ölenlerin dul ve yetimlerinden % 10 hasta katılım payı hesaplanacak, ancak reçete sahiplerinden para tahsil edilmeyecektir.

c) Fatura ve eki Listeler;

a) TBMM Personeli ve bakmakla yükümlüleri

b) Milletvekili ve Bakmakla Yükümlüleri

c)Yasama Organı Eski Üyeleri, bakmakla yükümlüleri, bunlardan ölenlerin dul-yetimleri ile Dışarıdan Atandığı Bakanlık Görevi Sona Erenler, bunların bakmakla yükümlüleri,

Olmak üzere üç ayrı grupta, dört nüsha olarak düzenlenerek, Kurumca karşılanacak hasta payına ait fatura ile birlikte ilgili olduğu ayı takip eden ilk iki iş günü içerisinde Personel ve Muhasebe Daire Başkanlığı İdari Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.Faturalara, birden fazla reçete eklenebilecek, ancak arşivleme güçlüğü nedeniyle bu sayı 25’i geçmeyecektir. Bu hallerde, (eczacının fiiline dayalı olmak üzere) reçetelerde usulsüzlük tespit edildiği durumda, fatura ekindeki tüm reçeteler işleme alınmayarak iade edilecektir.

d) İlaç katılım paylarının hastalardan peşin olarak tahsil edildiği durumlar için de EK-1 liste iki nüsha olarak düzenlenecek ve söz konusu listeler TBMM’ce karşılanacak payla ilgilendirilmek üzere diğer belgelerle birlikte Kuruma teslim edilecektir.

e) Eczanelerce ilaç bedelleri için her ay birden fazla fatura ve liste düzenlenebilecektir.

Ancak, Kurumca eczanelere yapılacak hasta payı tahsilatına ait ödemeler konusunda yapılacak sorgularda, ilgililerin hak edişlerinin, aylık yada üç aylık dönemlerde ödendiği hususu dikkate alınacaktır.

f) Maaş veya aylıklardan kesilmesinin mümkün bulunmayan (kayıtları Sağlık Bilgi Sisteminden de öğrenilebilecektir) aşağıdaki hallerde, ilaç katılım payları eczanelerce peşin olarak tahsil edilecektir.

1. Karnelerinde şerh bulunan hak sahipleri

2. Aylıksız izne ayrılan personel ile bakmakla yükümlüleri

3. Kurumun kadrosunda bulunmayan, ancak değişik şekillerde geçici olarak istihdam edilen personelin, maaşının ödendiği birimlerin farklı mahallerde bulunması halinde bakmakla yükümlü bulunduğu aile fertlerinin ilaç katılım payları.

g) On-Line yapılan işlemlerde ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, TBMM kayıtları esas alınır.

İLETİŞİM
Eczanelerin On-line bağlantı ve sonrasındaki işlemleri sırasında yönlendirilmesi, işlemler sırasında karşılaşacakları sorunların çözümü için Eczane Destek Hattı oluşturulmuştur.

Söz konusu birimin telefon numarası;
(0312) 420 72 23
0312) 420 72 24
E-Mail adresi : eczane.destek@tbmm.gov.tr


Haber okuma sayısı: 56638
Bookmark and Share