Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ.SEFA KARAARSLAN'IN TEB 41. OLAĞAN BÜYÜK KONGR...
Başkanın tüm yazıları
 
 

Açık Eczane


Kapalı Eczane


Nöbetçi Eczane

SIHHAT
MERKEZ / AYDIN


GAZI
MERKEZ / AYDIN


CAN
MERKEZ / AYDIN


ÇOLAKOĞLU
MERKEZ / AYDIN


CEREN
KUŞADASI / AYDIN


DOĞA
KUŞADASI / AYDIN


SIFA
NAZİLLİ / AYDIN


CAN
NAZİLLİ / AYDIN


YONCA
SÖKE / AYDIN


BAŞAK
DİDİM / AYDIN


ADA
ACARLAR / AYDIN


AKBUK
AKBÜK / AYDIN


YAVAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ÖZDEN
ATÇA / AYDIN


CAGLAYAN
BAĞARASI / AYDIN


NILGUN
BOZDOĞAN / AYDIN


BURHANIYE
BUHARKENT / AYDIN


SIFA
ÇİNE / AYDIN


AYSUN
DAVUTLAR / AYDIN


YILMAZ
GERMENCİK / AYDIN


BİLGE KAĞAN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


OZDEMIR
İNCİRLİOVA / AYDIN


PINAR
KARACASU / AYDIN


AVCI
KOÇARLI / AYDIN


ALINDA
KARPUZLU / AYDIN


KOSK
KÖŞK / AYDIN


TAVUS
KUYUCAK / AYDIN


UNVEREN
ORTAKLAR / AYDIN


PAMUKOREN
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


KIRTOSUN
SULTANHİSAR / AYDIN


BURCUM
UMURLU / AYDIN


OZGUN
YENİPAZAR / AYDIN


DENIZ
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
 
İlaç Fiyat Kararnamesi gereği ilaç fiyatlarında indirim yapılması bekleniyor; üyelerimizin ilaç alımlarında ve ilaç stok düzeylerinde dikkatli olması  (2006-01-01)

İlaç Fiyat Kararnamesi gereği ilaç fiyatlarında indirim yapılması bekleniyor; üyelerimizin ilaç alımlarında ve ilaç stok düzeylerinde dikkatli olması
34.A.00.008748
Ankara,24.06.2005ÖNEMLİ
İVEDİ!


BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA,

14 Şubat 2004 tarih 25373 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Karar’ın 7’nci maddesinde;

“Ürünlerin fiyatlarını değerlendirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde Maliye Bakanlığı ile Devlet Planlama Teşkilatı ve Hazine müsteşarlıkları temsilcilerinin katılımıyla 3 ayda bir toplanarak Sağlık Bakanlığı’na tıbbi ürünlerin fiyatının artırılması, eksiltilmesi veya dondurulması önerisinde bulunmak üzere “Fiyat Değerlendirme Komisyonu” oluşturulur. Döviz kurunda en az 30 gün süreyle % 5'i aşan değişiklik olması halinde, Fiyat Değerlendirme Komisyonu, Sağlık Bakanlığının daveti üzerine olağanüstü toplanarak ürünlerin fiyatlarını yeniden değerlendirir. Söz konusu Komisyonun sekreterya hizmetleri Sağlık Bakanlığınca yürütülür.

Geri ödeme koşullarını belirlemek amacıyla Maliye Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde Sağlık Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı ve Hazine müsteşarlıkları, Sosyal Sigortalar Kurumu, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur temsilcilerinin katılımıyla 6 ayda bir toplanarak, sektör sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini de alarak ilgili bakanlıklara öneride bulunmak üzere "Geri Ödeme Komisyonu" oluşturulur. Söz konusu Komisyonun sekreterya hizmetleri Maliye Bakanlığınca yürütülür.” hükmü yer almaktadır. (25 Kasım 2004 tarih 25651 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Karar ile, Fiyat Değerlendirme Komisyonu’na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eklenmiştir.)

Döviz kurlarının incelenmesinde, İlaç Fiyat Kararnamesinin yürürlüğe girdiği tarihteki döviz kurları ile mevcut döviz kurları arasındaki değişimin Kararnamede belirtilen %5’ten daha yüksek oranda düşüş yönünde olduğu gözlemlenmektedir. Kararnamenin ilgili hükmü doğrultusunda kısa bir süre içinde ilaç fiyatlarında düşüş (indirim) yapılması beklenmektedir.

Bilgilerinizi ve üyelerinize ilaç alımlarında ve eczane ilaç stok düzeylerinde daha dikkatli olunması konusunda bilgilendirme yapılmasını önemle rica ederim.
Saygılarımla,

Ecz.Sabih Tekin ÇAĞLAR
Genel Sekreter

Haber okuma sayısı: 31530
Bookmark and Share