Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ.SEFA KARAARSLAN'IN TEB 41. OLAĞAN BÜYÜK KONGR...
Başkanın tüm yazıları
Aydın/Merkez Şener Ecz. - Ecz. Keriman ŞENER'in anneannesi vefat etmiştir. Cenazesi 26/04/2018 Perşembe (bugün) ikindi namazına müteakip Muğla/Yatağan Nebi Köy Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. A...

Aydın/Merkez Cengiz Ecz. - Ecz. Turgut CENGİZ'in annesi Neriman CENGİZ vefat etmiştir. Cenazesi 26/04/2018 Perşembe (bugün) öğle namazına müteakip Aydın/Merkez Bey Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileri...

 
 
İBN-İ SİNA
MERKEZ / AYDIN


METINTAS
MERKEZ / AYDIN


BERK
MERKEZ / AYDIN


UMAY
MERKEZ / AYDIN


ADANUR
KUŞADASI / AYDIN


SAHIL
KUŞADASI / AYDIN


ELIFNUR
NAZİLLİ / AYDIN


HAYAT
NAZİLLİ / AYDIN


AKYUZ
SÖKE / AYDIN


DİDİM
DİDİM / AYDIN


ADA
ACARLAR / AYDIN


ONUR
AKBÜK / AYDIN


SERTTAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ÖZDEN
ATÇA / AYDIN


CAGLAYAN
BAĞARASI / AYDIN


NILGUN
BOZDOĞAN / AYDIN


AKSIT
BUHARKENT / AYDIN


TUNCER
ÇİNE / AYDIN


AYÇA
DAVUTLAR / AYDIN


OZCAN
GERMENCİK / AYDIN


ZEREN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


CARE
İNCİRLİOVA / AYDIN


ACET
KARACASU / AYDIN


SAGLIK
KOÇARLI / AYDIN


ALINDA
KARPUZLU / AYDIN


KOSK
KÖŞK / AYDIN


PAMUK
KUYUCAK / AYDIN


ONDES
ORTAKLAR / AYDIN


PAMUKOREN
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


KIRTOSUN
SULTANHİSAR / AYDIN


YAMAN
UMURLU / AYDIN


OZGUN
YENİPAZAR / AYDIN


DENIZ
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
BAĞ-KUR KURUM SAĞLIK KURULU UYGULAMASINA SON VERDİ !  (2006-01-01)

34.A.00.010611

Ankara, 17.10.2005


BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NATürk Eczacıları Birliği ile Bağ-Kur Genel Müdürlüğü arasında imzalanan 2005 Yılı Bağ-Kur Protokolünün ilgili maddeleri gereğince, 1262 sayılı Tıbbi ve İspençiyari Müstahzarlar Yasasına göre ilaç ruhsatlı olmayan preparatlar, yurt dışından Sağlık Bakanlığı onayı ile getirilen ilaçlar, büyüme hormonları, oral beslenme solüsyonları vb. ilaçların bedeli, Kurum Sağlık Kurulu’nda değerlendirilmesini takiben ödenmekte; bu tip, bedelinin ödenmesi Kurum Sağlık Kurulu onayına bağlı olan ilaçlar, protokolün V.Sözleşmenin Feshini Gerektiren Hususlar başlıklı bölümün 1.Maddesinin (c) bendi ile yapılan açıklama gereğince, bedeli hastadan tahsil edilerek eczane tarafından hasta adına fatura düzenlenmek suretiyle karşılanabilmekte idi.

Bağ-Kur Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından İl Müdürlükleri’ne gönderilen 07.10.2005 tarih 3704 sayılı yazı Genel Yazı ile, “Yönetim Kurulu’nun 06.10.2005 tarih ve 2005/470 sayılı kararı ile; Geri ödeme kurumları arasında birlikteliğin sağlanması, hasta mağduriyetlerine sebebiyet verilmemesi, hastaların ilaca erişiminin sağlanması için bazı ilaçların Sağlık Kurulunda değerlendirilmesi uygulamasının sona erdirilmesinin uygun bulunduğu” bildirilmektedir.

Buna göre,

1) 15 Ekim 2005 tarihinden itibaren, daha önce Kurum Sağlık Kurulu’nda değerlendirilen ilaçların bedellerinin geri ödenmesine ilişkin olarak Ekte belirlenen usul ve esaslar uyulacaktır. Uygulamanın başlangıç tarihi ile reçete tarihlerinin ilişkilendirileceği bildirilmekte olup; hastaların elinde mevcut, süresi dolmamış olan sağlık kurulu raporları (aşağıda belirtilen usul ve esaslara göre düzenlenmiş ise) geçerliliğini koruyacaktır.

2) Eczaneler tarafından, söz konusu ilaçlar için, bedelinin hastadan tahsil edilerek hasta adına fatura düzenlenmesi uygulamasına son verilecektir. Kurum ile sözleşmeli eczaneler tarafından, 15 Ekim 2005 tarihinden itibaren, reçete muhteviyatı ilaçlar, eczane tarafından ekte belirtilen esaslar doğrultusunda karşılanarak kuruma fatura edilecektir.

Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.


Saygılarımla,


Ecz.Sabih Tekin ÇAĞLAR
Genel Sekreter
Eki:8

[Ek dosya için tıklayınız...]

Haber okuma sayısı: 23860
Bookmark and Share