Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ.SEFA KARAARSLAN'IN TEB 41. OLAĞAN BÜYÜK KONGR...
Başkanın tüm yazıları
Ecz. Esma  TOLAN ADIGÜZEL  ve eşi Burak  ADIGÜZEL'e  aralarına yeni katılan bebekleri Beril ile ömür boyu sağlık, mutluluk dileriz.Aydın Eczacı Odası Yönetim Kurulu    ...

Söke/Uğur Eczanesi sahibi Ecz. Ayşe KUTLAY'ın amcası, Ecz. Melike KUTLAY'ın büyük amcası Ecz. Halil ÖZŞARLAK vefat etmiştir. Cenazesi 19/05/2018 Cumartesi günü öğle namazına müteakip Söke Koca Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sev...

 
 
METINTAS
MERKEZ / AYDIN


EŞİYOK
MERKEZ / AYDIN


LAL
MERKEZ / AYDIN


ATASOY
MERKEZ / AYDIN


OKSİJEN
KUŞADASI / AYDIN


SAGLIK
KUŞADASI / AYDIN


GURSOY
NAZİLLİ / AYDIN


PAMUKKALE TUVER
NAZİLLİ / AYDIN


DOGUS
SÖKE / AYDIN


ATA
DİDİM / AYDIN


UGUR
ACARLAR / AYDIN


ONUR
AKBÜK / AYDIN


YAVAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ÖZDEN
ATÇA / AYDIN


GUMUS
BAĞARASI / AYDIN


AYSAN
BOZDOĞAN / AYDIN


CATALKAYA
BUHARKENT / AYDIN


SIFA
ÇİNE / AYDIN


AYSUN
DAVUTLAR / AYDIN


MELTEM
GERMENCİK / AYDIN


BİLGE KAĞAN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


YENI CAN
İNCİRLİOVA / AYDIN


SINEM
KARACASU / AYDIN


SAGLIK
KOÇARLI / AYDIN


ZEYTIN
KARPUZLU / AYDIN


KAYA
KÖŞK / AYDIN


TAVUS
KUYUCAK / AYDIN


UNVEREN
ORTAKLAR / AYDIN


GURSES
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


MADEN
SULTANHİSAR / AYDIN


BURCUM
UMURLU / AYDIN


BASAK
YENİPAZAR / AYDIN


OZDEN
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
SSK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE YAPILAN ZİYARET SONUCUNDA...  (2006-01-01)

30.11.2005 tarihinde Aydın Eczacı Odası Yönetim Kurulunun SSK İzmir Bölge Müdürlüğü Sağlık İşleri’ne yaptığı  ziyareti sonucunda :

 2004 yılından kalmış ve bugüne kadar ödemesi yapılmamış olan  faturaların  işlemlerinin bittiği Sigorta  İl Müdürlüğünden dekont beklenmekte olduğu ve ödemelerin  en kısa sürede muhasebe tarafından yapılacağı bildirildi.

 Önümüzdeki aydan itibaren isteyen eczacı yine eskisi gibi 15 günlük periyotlarda fatura kesebilecektir. (Ayda 2 defa teslim edilebilecektir)

 Klasör uygulamasının bir ay daha ertelenmesi için görüşmeler olumsuz neticelenmiştir. 1 Aralık tarihi itibarıyle arşivlemeyle ilgili genelgenin uygulanması şart olduğundan teslim edilecek reçetelerin mutlaka klasörle düzenlenmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Bu dönem teslim edilecek reçeteleri klasörsüz gönderenleri iade    edeceklerini söylemişlerdir. Odamız uygun fiyatta klasör (1,250 YTL) temini için girişimde bulunmuş olup  pazartesi günü klasörler odamızdan temin edilebilecektir.

            KLASÖR UYGULAMASI:

             Ssk reçeteleri grup grup(çalışan sigortalı,ailesi,emekli sigortalı,ailesi,muaf,kurum personeli ve yurtdışı ayrı ayrı klasörlenecek olup yurtdışı sigortalılarına ait klasörler diğerlerinden ayrı bir poşette olmak suretiyle)ayrılacaktır. İlgili reçete tipinin en başına ise dilekçe(bilgisayar çıktısı), fatura, fatura nüshası, reçete icmali klasöre takılacaktır.

Reçete sayısı az ise çok karışık olmayacak şekilde karton ayraç takılarak bir diğer grup reçete takılabilir. Toplam kaç adet klasör varsa klasör ön yüz kapağına numara verilecektir.

Örneğin 5 adet klasörü olan bir eczane 5/1 , 5/2 , 5/3 , 5/4 , 5/5 gibi numaralandıracaktır. Her klasöre yeşil SSK etiketi yapıştırılacak ve etikette de bu klasör numaraları belirtilecektir.

             Tüm klasörler büyük torbalara konulup üzerine serbest olarak bilgisayar çıktısı dilekçe , SSK prim borcu yoktur yazısı fotokopisi(6 ayda bir alınan) ve önceki ayın SSK ödeme makbuzu ilave edilecektir.  Torbaların üzerine de bir adet yeşil SSK etiketi yapıştırılacaktır.

             Mevzuat gereği nedeniyle uygulanacak külfetli çalışmalarda tüm eczacılara kolaylıklar diliyoruz.

           

 

Haber okuma sayısı: 25369
Bookmark and Share