Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ.SEFA KARAARSLAN'IN TEB 41. OLAĞAN BÜYÜK KONGR...
Başkanın tüm yazıları
Eski Nazilli/Ege Ecz.-Ecz.Aysel ÖREROĞLU'nun annesi vefat etmiştir. Cenazesi 21 Mart 2018 Çarşamba (bugün) ikindi namazına müteakip Nazilli Koca Camiinden kaldırılacaktır.  Merhumeye Allah'tan rahmet , tüm yakınlarına başsağlığı dileriz. AYDIN ECZACI...

Nazilli  /Merkez Derman  Eczanesi - Ecz. Mustafa Refik DİKİCİ 'nın kayınpederi  Nevzat Fidan vefat etmiştir. Cenazesi 21 Mart 2018 Çarşamba (Bugün) günü öğle namazına müteakip Sümer  Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet , tüm yak...

Aydın/Merkez Dolunay Eczanesi - Ecz. Şebnem ÖZKUL PAŞA'nın annesi Sadiye ÖZKUL vefat etmiştir. Cenazesi 16 Mart 2018 Cumartesi günü ikindi namazına müteakip İstanbul Şişli Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet , tüm yakınlarına başsağlığı dile...

 
 
ISTANBUL
MERKEZ / AYDIN


YAĞMUR
MERKEZ / AYDIN


SAGLIK
MERKEZ / AYDIN


MENDERES
MERKEZ / AYDIN


ULUSOY
KUŞADASI / AYDIN


CANKIR
NAZİLLİ / AYDIN


BASKAN
NAZİLLİ / AYDIN


YENİKENT
SÖKE / AYDIN


ERAY
DİDİM / AYDIN


ACARLAR
ACARLAR / AYDIN


AKBUK
AKBÜK / AYDIN


YAVAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ATCA
ATÇA / AYDIN


GUMUS
BAĞARASI / AYDIN


HALK
BOZDOĞAN / AYDIN


HAKAN
BUHARKENT / AYDIN


ELIT
ÇİNE / AYDIN


AKIN
DAVUTLAR / AYDIN


SIFA
GERMENCİK / AYDIN


BİLGE KAĞAN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


NESRİN
İNCİRLİOVA / AYDIN


BEBECI
KARACASU / AYDIN


SAGLIK
KOÇARLI / AYDIN


ZEYTIN
KARPUZLU / AYDIN


ELIF
KÖŞK / AYDIN


PAMUK
KUYUCAK / AYDIN


ONDES
ORTAKLAR / AYDIN


GURSES
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


MADEN
SULTANHİSAR / AYDIN


YAMAN
UMURLU / AYDIN


YENIPAZAR
YENİPAZAR / AYDIN


YASEMIN
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN 2005 YILINA AİT İLAÇ FATURALARININ ÖDENMESİ KONULU YAZISI ...  (2006-01-01)

T.C.
MALİYE BAKANLIĞI
Muhasebat Genel Müdürlüğü
2005 YILINA AİT İLAÇ FATURALARININ ÖDENMESİ
(2006/3 sayılı say2000i duyurusu)


26/01/2006 tarihli say2000i duyurusu ile 20/01/2006 tarih ve B.07.0.MGM.0.20/320-07/623 sayılı Genel Yazımız ve Bakanlığımız (Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü) tarafından yayımlanan Genelgeler gereğince kullanılmasına izin verilen ödeneklerin öncelikle 323-Bütçeleştirilmiş Borçlar Hesabına kaydedilmiş tutarların ödenmesinde, bakiye ödenek kalması halinde ise, 2006 yılında tahakkuka bağlanan tutarların ödenmesinde kullanılması gerektiği belirtilmişti.
Bakanlığımıza intikal eden bilgiler ve merkez veri tabanında yapılan incelemeler sonucunda, bazı saymanlıklarımızda, 323-Bütçeleştirilmiş Borçlar Hesabına kaydedilerek 2006 yılına devrettirilen ilaç giderlerinin halen ödenmediği, bazı tahakkuk dairelerinde de henüz saymanlıklara intikal ettirilmemiş 2005 yılı ilaç giderlerine ilişkin tahakkuk evrakının bulunduğu anlaşılmıştır.
Saymanlıklar, tüm ilaç giderleri ile ilgili olarak bir taraftan, 2005 yılına devrettirilen 323-Bütçeleştirilmiş Borçlar Hesabında kayıtlı tutarların tamamını en geç 15 Şubat 2006 tarihine kadar ödeyecek, diğer taraftan, tahakkuk daireleri ile irtibata geçerek bu dairelerden, 2005 yılında tahakkuk ettirilemeyen ilaç faturalarını, en geç 10 Şubat 2006 tarihine kadar, 2006 yılı bütçesinden tahakkuk ettirerek göndermelerini isteyecek, tahakkuka bağlanan bu giderleri yukarıda belirtilen esaslara göre en geç 15 Şubat 2006 tarihine kadar ödeyeceklerdir. Daha açık bir ifadeyle, 15 Şubat 2006 tarihi itibariyle 2005 yılında faturaya bağlananlardan ödemesi yapılmayan hiçbir ilaç gideri kalmayacaktır.
Saymanlıklar, bu ödemeler sırasında, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu hükümleri çerçevesinde ÖDENEK KONTROLÜ YAPMAYACAKLAR, yalnızca Kanunun 61 inci maddesinde belirtilen kontrolleri yapacaklardır.
Tahakkuk dairelerinin saymanlıklar kanalı ile konu hakkında ivedilikle bilgilendirilmesini ve gereğini önemle rica ederim.
Ömer DUMAN
Bakan a.
Genel Müdür

Haber okuma sayısı: 22061
Bookmark and Share