Haber Ara Arşiv  
BAŞKANIMIZ ECZ. SEFA KARAARSLAN'IN 14 MAYIS ECZACILIK GÜNÜ B...
Başkanın tüm yazıları
 
 
UMAY
MERKEZ / AYDIN


YENI
MERKEZ / AYDIN


METİN
MERKEZ / AYDIN


NILGUN
MERKEZ / AYDIN


EFES
KUŞADASI / AYDIN


YAMANLAR
KUŞADASI / AYDIN


CAN
NAZİLLİ / AYDIN


BAŞAK
NAZİLLİ / AYDIN


GÜNAL
SÖKE / AYDIN


UNLU
DİDİM / AYDIN


UGUR
ACARLAR / AYDIN


ONUR
AKBÜK / AYDIN


YAVAS
AKÇAOVA/ÇİNE / AYDIN


ŞİFA
ATÇA / AYDIN


GUMUS
BAĞARASI / AYDIN


GUZELBOZDOGAN
BOZDOĞAN / AYDIN


CATALKAYA
BUHARKENT / AYDIN


CETIN
ÇİNE / AYDIN


AKIN
DAVUTLAR / AYDIN


SIFA
GERMENCİK / AYDIN


BİLGE KAĞAN
GÜZELÇAMLI / AYDIN


NESRİN
İNCİRLİOVA / AYDIN


PINAR
KARACASU / AYDIN


SAGLIK
KOÇARLI / AYDIN


ZEYTIN
KARPUZLU / AYDIN


KAYA
KÖŞK / AYDIN


EMEL
KUYUCAK / AYDIN


KORKMAZ
ORTAKLAR / AYDIN


GURSES
PAMUKÖREN/KUYUCAK / AYDIN


MADEN
SULTANHİSAR / AYDIN


GÜZİN
UMURLU / AYDIN


BASAK
YENİPAZAR / AYDIN


OZDEN
ALTINKUM / AYDIN


 
 
 
Eczacı Dergisi
 
Facebook Sayfamız
 
 
 
 
 
 
 
  Kullanıcı Adı    
  Şifre
   
  Güvenlik Kodu    
  CAPTCHA image  

Daha büyük görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 
 
 
EGE ECZACI ODALARI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ...  (2018-02-19)

EGE ECZACI ODALARI DANIŞMA KURULU SONUÇ  BİLDİRGESİ

 

Ege Eczacı Odaları Danışma Kurulu toplantısı, 17 Şubat 2018 tarihinde Muğla Eczacı Odası ev sahipliğinde Muğla Gökova Akyaka'da yapıldı.

EDAK Ecza Kooperatifinin durumunun değerlendirilmesi, SGK Protokol Revizyon Süreci ve bölgesel sorunlar gündemiyle yapılan toplantıya TEB Merkez Heyeti Üyeleri Ecz. Kubilay Aydın, Ecz. Cem Mercül, TEB Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Halime Özen ve Ege Bölgesindeki tüm eczacı odalarının başkan ve yönetim kurulları katıldı.

Toplantı sonucu oluşan sonuç bildirgesi aşağıdadır:

1-- Masum insanları katleden ve ülkemize saldırılarda bulunan terör örgütlerine karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak adına Suriye'nin Afrin Bölgesinde başlatmış olduğu "Zeytindalı Harekatı"nda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Mehmetçiğimize her zaman olduğu gibi bu harekatı da başarı ile tamamlayacağına inancımız tamdır. Bu kapsamda bölgede oluşabilecek ilaç ve tıbbi malzeme başta olmak üzere her türlü ihtiyaç için Türk Eczacılar Birliği'nin odalar aracılığıyla gerekli olan süreci yönetmesi uygun olacaktır.

2- Gerçek sahibi eczacılar olan kooperatiflerimiz, mesleğimizin sürdürülebilmesi ve geleceğimiz için vazgeçilmezimizdir. EDAK Ecza Kooperatifi'nin son dönemde yaşadığı zor döneme ve tüm olumsuzluklara karşı Türk Eczacıları Birliği'nin vermiş olduğu desteği önemsiyor ve teşekkür ediyoruz. TEKB ve diğer kooperatiflerimizin de EDAK hakkında vermiş oldukları sözleri en kısa sürede yerine getireceklerine inanıyoruz.İlaç firmalarının kooperatifimize gereken kolaylığı sağlamasını ve tüm meslektaşlarımızın da EDAK'ı geçmişteki olduğu gibi aidiyet ruhu ile destektemeye devam etmelerini bekliyoruz.

3-Yeni imzalanacak olan S.G.K protokolünde iskonto baremlerinin özellikle ilaç fiyatlarında gelen zamlardan sonra ivedilikle güncellenmesi ve bu iskontoların S.G.K'ya kesilen fatura miktarları üzerinden yapılması başta olmak üzere yeni protokolde genel olarak eczacıların yaşadığı ekonomik sorunları azaltacak ve beklentilerine karşılık verecek bir protokol olmasını bekliyoruz.

4-Bizler birlikteliğimizin en önemli gücümüz olduğunu çok iyi biliyoruz.Üst birliğimiz olan Türk Eczacıları Birliğinin kuruluşundan bugüne kadar tamamen meslek sorunları ve çözümlerine odaklı, meslek siyaseti; kamu ve halk sağlığı yararına yönelik politikalar oluşmasında katkı sağlayan bir çalışma içinde olmuştur. Bugün de meslektaşlarımızın desteği ile siyasetten uzak tamamen meslek sorunlarının çözülmesi, sağlık hizmetlerinin nitelikli hale getirilmesi ve ülke ekonomisine ve halk sağlığına katkı noktasında görevine devam edeceğine inancımız tamdır.

5- Her zam döneminde yaşanan ilaç yokluğunun mağduru eczacılarımız ve vatandaşlarımız olmaktadır. Bulunamayan ilaçların sorumlusu eczacılar değildir!!!

Eczacı kamuoyuna saygılarımızla...

İZMİR ECZACI ODASI

BURSA ECZACI ODASI

ESKİŞEHİR ECZACI ODASI

ISPARTA ECZACI ODASI

DENİZLİ ECZACI ODASI

AYDIN ECZACI ODASI

MANİSA ECZACI ODASI

BALIKESİR ECZACI ODASI

MUĞLA ECZACI ODASI

AFYONKARAHİSAR ECZACI ODASI

KÜTAHYA ECZACI ODASI

ÇANAKKALE ECZACI ODASI

UŞAK ECZACI ODASI

BURDUR ECZACI ODASI

Haber okuma sayısı: 1455
Bookmark and Share