YENİ BAŞKANIMIZ ECZ. SALİH KOZALI'NIN MESAJI...  (24-06-2008)

     Değerli Meslektaşlarım,

     Eski Oda başkanımız Ecz. Şevket KAYA'nın TEB II. Başkanlığına seçilmesinden sonra Ecz. S.Bahri ERKURT Oda Başkanlığına getirilmiştir.5 ay gibi kısa bir sürede olsa göstermiş olduğu çalışmalar için kendisine teşekkür ederiz.

     Yine Yönetim Kurulu'nun bazı sebeplerle öngördüğü görev değişikliği sebebiyle yapılan oylamada oybirliği ile beni başkanlığa seçtiler.Kendilerine bana gösterdikleri güven için çok teşekkür ediyorum.Bu zor ve o kadarda kutsal olan görevi üstlenirken en büyük güvencem yine Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarım olacaktır.Başarının ancak birlikte hareket eden ekip ruhu ile gerçekleşebileceğini biliyorum.

       Sevgili Arkadaşlarım,

       Eczacılık mesleği gerçekten zor bir dönemden geçiyor.Bizleri devasa sorunlar bekliyor.Biliyorsunuz sözleşmeler 01/07/2008 tarihinde sona eriyor.Yeni sözleşme ve protokol için TEB büyük bir gayretle çalışıyor.Kamu kurum iskontalarının kaldırılması , hasta muayene ücretlerinin kendilerinden kesilmesi ve benzeri konularda pazarlıklar sürüyor.Eczacının lehine çıkacak bir protokol bekliyoruz.

        Ayrıca 6197 sayılı kanunun yeni şekli ile beklentilere cevap vermesi , ilaç fiyat kararnamesinindeki sıkıntıların giderilmesi , ilaç fiyat düşüşlerinde eczacının kaybının önlenmesi , provizyon sisteminin daha sağlıklı hale getirilmesi , katılım paylarının anlaşılır şekilde hesaba geçmesi , meslek içi eğitim ve öğrenimlerin devamı ve eczane destek personelinin eğitimlerinin bir an önce başlaması gibi konular bizim öncelikle düşündüğümüz çalışmalardır.

         Bu arada siz değerli meslektaşlarımızın öneri ve desteklerini bekliyoruz. Komisyonlarda görev alıp  bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz.Her türlü yapıcı eleştirileriniz bizlere yön verecektir.Ben şahsen herkesi kucaklayan , hiçbir ayrımcılığa geçit vermeyen bir başkan olarak görevimi sürdüreceğim.Bütün arkadaşlarım gece gündüz demeden 24 saat beni arayabilirler.

        Bu duygularla hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlar , işlerinizde başarılar dilerim.

                                                                  Ecz. Salih KOZALI 

                                                                     0 506 870 43 66