TEB. 21 Bölge Aydın Eczacı Odası

 


ELEKTRONİK ONAY İŞLEMLERİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR HAKKINDA !!!

          Değerli Meslektaşlarımız;

        Elektronik Onay İşlemlerinde dikkat edilecek hususlar ve işlem basamakları aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

        Bilgilerinize sunulur.

 1.  Reçete Tevzi Onay işlemleri fatura kestikten sonra da yapılabilmekle birlikte, ortaya çıkabilecek hataların kolaylıkla düzeltilebilmesi için fatura kesmeden önce Elektronik Onay İşlemlerini tamamlayınız.
 2. Elektronik Onay İşlemlerine başlamadan önce Farmainbox sonlandırma işlemlerini yapınız.
 3. Medula Döküm ve Özet Bilgileri saat 17:00 ‘dan sonra alınabilmektedir.
 4. Elektronik Onay İşlemleri esnasında C Grubuna ait Reçete sayıları ile Farmainboxtan sisteme yüklenen reçete sayılarının eşit olduğunu kontrol ediniz; eşit değil ise eski sistemde olduğu gibi düzeltme işlemleri yapıldıktan sonra elektronik onay işlemlerini tamamlayınız.
 5. Elektronik Onaylı Reçete dökümlerinin kare kodlu olmasına,  1. Sayfada zeminde Odamız Logosunun, son sayfada en alt sağda "Elektronik Olarak Onaylanmıştır." ibaresinin bulunmasına dikkat ediniz.
 6. Diyaliz reçetelerinin Farmainbox sistemine giriş işlemleri AYDIN MERKEZ, SÖKE ve NAZİLLİ de temsilcilerin bilgilendirmesi doğrultusunda yapınız; diğer bölgelerde daha önce giriş yapılan reçete grupları üzerinden yapınız.

       

       Elektronik Onay İşlem Basamakları

 1. Farmainbox reçete sonlandırma işlemini yapınız. Buradaki işlemler tamamlanmadan diğer onay işlemleri yapılamamaktadır.
 2. Medula ekranından C Grubu Reçetelere ait Medula Döküm ve Özet Bilgisini tıklayarak masaüstüne kaydediniz.
 3. Oda sayfasından Eczane İşlemlerine (https://www.aydineczaciodasi.org.tr/eczaci/kullanici-girisi ) giriş yaparak (kullanıcı adı olarak T.C Kimlik No / Şifre olarak T.C. Kimlik Nosunun ilk 5 rakamı) Tevzi Ödemeleri sekmesine tıklayınız,
 4. Tevzi Ödemelerinde bulunan C Grubu Sıralı Dağıtım sekmesine tıklayınız; alt sekmedeki X Ödeme Yap sekmesine tıklayınız,
 5. Dosya Seç kısmına tıklayarak Masaüstüne indirilen C Grubu Medula Döküm ve Özet Bilgisini yükleyiniz ve Onay Butonuna basınız.
 6. Dökümünüz onaylandı SMS’i geldikten sonra ilgili grubun X Ödeme Yap sayfasında reçetelerimi getir butonu aktif olacaktır. Butonu tıklayarak reçetelerinizi çağırınız; kontrolleriniz sonucunda bir sorun görmemeniz durumunda yeşil butona basarak bilgileri onaylayınız.
 7. Ödeme çıkması durumunda ödeme yaparak, ödeme çıkamaması durumunda ödeme yapmadan işlemleri tamamlayınız. SGK ya gönderilecek olan listenizi alınız.
 8. Alınan listenin kare kodlu olmasına, ilk sayfasında Odamız Logosunun, son sayfasında “Elektronik Olarak Onaylanmıştır” İbaresinin olmasına dikkat ediniz.
 9. Elektronik Onaylı listenizi 1 nüsha halinde C Grubu Faturanıza ekleyiniz.  ( Farmainbox çıktıları kontrol işlemlerinde geçersiz olup, gönderilmesine gerek yoktur.) 

AYDIN ECZACI ODASI

AYDIN ECZACI ODASI