TEB. 21 Bölge Aydın Eczacı Odası

 


2021 Yılı Yardımcı Eczacı İkinci Başvuru Dönemi Yerleştirme Sonuçları

2021 Yılı Yardımcı Eczacı İkinci Başvuru Dönemi Yerleştirme Sonuçları

 

Eczacılık Fakültelerimizin dönem mezunlarını vermeye başladığı bu yıl Haziran ayı başından itibaren, 827 mezun meslektaşımız Bölge Eczacı Odalarımızın katkıları ve kendi imkanları ile yaptıkları görüşmeler sonucunda çalışacakları eczaneleri belirleyerek yardımcı eczacı olarak faaliyete başlamıştır.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 27.12.2018 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Yardımcı Eczacı Çalışması ve Yerleştirilmesine Dair Usul ve Esaslar doğrultusunda, yardımcı eczacı olarak çalışmak isteyen eczacının çalışacağı eczaneyi kendisinin bulamaması halinde yapacağı işlemlerle ilgili olarak, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından da onaylanan 2021 Yılı İkinci Başvuru Dönemi Takvimi kapsamında;

Bölge Eczacı Odaları tarafından, 26-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında yardımcı eczacı olarak çalışmak isteyen eczacıların ön kayıt başvuruları alınarak kendilerine tercih işlemlerinde kullanacakları kullanıcı adı ve şifreleri imza karşılığında verilmiş; Eczacı Bilgi Sistemi (EBS) üzerinden açılan ekran aracılığıyla 2-5 Ağustos 2021 tarihleri arasında il tercih işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Yapılan başvuru ve tercih işlemlerine istinaden, yerleştirme işlemi tamamlanmış olup, 2021 Yılı İkinci Başvuru Dönemi Yerleştirme Sonuçları, tercihlerin gerçekleştirildiği şifreli alanda yayımlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, ilgili Bölge Eczacı Odaları tarafından, yardımcı eczacıya, ilgili il sağlık müdürlüğüne ve yardımcı eczacı çalıştıracak eczacıya bildirilecektir.

2021 Yılı İkinci Başvuru Döneminde;

- Ön Kayıt Sonrası Tercih Yapan Eczacı Sayısı : 528

- Toplam Yerleştirilen Eczacı Sayısı: 473

- Tercih Sonrası, Yerleştirme Öncesi, Çalışacakları Eczaneleri Kendi Bulan Eczacı Sayısı: 7

- Yaptıkları Tercihe Göre Yerleştirilemeyen Eczacı Sayısı: 48

Yerleştirme işlemi gerçekleştirilen yardımcı eczacıların, Usul ve Esaslarda belirtilen gerekli tüm belgeleri il sağlık müdürlüğüne ibraz etmeleri gerekmektedir.

Meslektaşlarımızın bilgisine ve dikkatine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Yardımcı Eczacılar İçin 2021 Yılı İkinci Başvuru Dönemi yerleştirme sonuçlarına göre yapılacak iş ve işlemler hakkında bilgilendirme için tıklayınız.

AYDIN ECZACI ODASI

AYDIN ECZACI ODASI