TEB. 21 Bölge Aydın Eczacı Odası

 


KOSGEB’den Hızlı Destek Programı Hakkında

        Değerli Meslektaşlarımız;

        Covid-19 salgınından etkilenen iş yerlerine yönelik olarak 2021 yılında KOSGEB, Dünya Bankası ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı - JICA işbirliğinde “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Projesi” başlatılmıştır.  

        Projenin amacı;  imalat ve bunun tamamlayıcısı olan öncelikli sektörler ile Covid-19 salgını etkilerinin nispeten yoğun olduğu diğer sektörlerdeki MKİ’lerin faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerinin sağlanmasıdır.   

 

         Proje kapsamında KOSGEB tarafından hazırlanan ve eczaneleri de kapsayan “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı” ile; imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ve Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki MKİ’ler ve yenilikçi genç işletmelere faizsiz ve teminatsız geri ödemeli işletme sermayesi desteği sağlanacaktır.  

 

         Başvuruların 0 312 595 25 09 KOSGEB İl Müdürlüğü’ne veya https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/7580/destek-basvuru-sartlari-ve-destek-turu adresine yapılması gerekmektedir.

AYDIN ECZACI ODASI

AYDIN ECZACI ODASI